Najnowsze wydarzenia

„Zwiastunki chaosu”

W Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki można oglądać wystawę dwójki artystów pochodzących z Indii: Prabhakar Pachpute i Rupali Patil zatytułowaną „Zwiastunki chaosu”.

„Sztuka wyjęta z codzienności”

W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK można oglądać wystawę rumuńskiego artysty Daniela Spoerriego zatytułowaną „Sztuka wyjęta z codzienności”.

Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia

August Rodin i Xawery Dunikowski to dwie wyjątkowe indywidualności twórcze, po raz pierwszy skonfrontowane ze sobą.

„Węże, sztylety i płatki róży”

Wystawa „Węże, sztylety i płatki róży” w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki prezentuje projekty ilustratorów młodego pokolenia.

Akcja Eksploracja

Wrześniowa Akcja Eksploracja to cykl oprowadzań i spacerów, podczas których będzie można ponownie odkrywać wodne dziedzictwo Krakowa - temat przewodni tegorocznych Małopolskich Dni Dziedzictwa...

Making Connections

W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK można oglądać wystawę belgijskiego artysty Roberta Devriendta. Kameralna wystawa zatytułowana „Making Connections” składa się z kilku opowieści...

Maria Mater Misericordiae

Oficjalna wystawa towarzysząca ŚDM Kraków 2016 to „Maria Mater Misericordiae” w Muzeum Narodowym w Krakowie, która została zrealizowana również w odniesieniu do Roku Miłosierdzia obchodzonym w...

Nie śnij o miłości, Kuryluk

Polecamy wizytę w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie do 14 sierpnia trwa retrospektywa Ewy Kuryluk zatytułowana „Nie śnij o miłości”.

Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem

Wystawa Zuzanna Ginczanka. „Tylko szczęście jest prawdziwym życiem” w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie jest próbą przywrócenia pamięci o wyjątkowej poetce.

Piknikuj do Woli!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniu: „Piknikuj do Woli!”

Aneta Grzeszykowska

W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK można oglądać wystawę fotografii Anety Grzeszykowskiej.

KULTURA W ROBOCIE – ONLINE

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Kultura w Robocie. Skupimy się na analizie zjawiska odbioru kultury za pomocą wirtualnych środków przekazu. Zastanowimy się nad tym, po co digitalizować...

„Uważaj na głowę”

Polecamy wystawę „Uważaj na głowę”, która powstała w ramach projektu „Kobierzyn Bliżej. Przeciw stygmatyzacji chorujących psychicznie”.

Wystawa M. K. Čiurlionisa. Litewska opowieść

W Międzynarodowym Centrum Kultury można oglądać wystawę prac M. K. Čiurlionisa. Jest on jednym z najważniejszych twórców litewskich.

Sislej Xhafa „Głusza myśli”

Wystawa „Głusza myśli” jest pierwszą w Polsce indywidualną prezentacją prac kosowskiego artysty Sisleja Xhafy.

„Modna i już! Moda w PRL”

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie prezentowana jest wystawa „Modna i już! Moda w PRL”.

Gisèle Freund. Sceny fotograficzne i portrety

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie można zobaczyć wystawę Gisèle Freund. Sceny fotograficzne i portrety, na której zgromadzono 280 barwnych i czarno-białych fotografii.

Open Culture Hack, 16–17 października 2015

Już jutro o 18.00 zespół Regionalnej Pracowni Digitalizacji będzie obecny na hakatonie!

Relacja z IMSE 2015

W zeszłym tygodniu, 16 i 17 września odbyła się druga edycja Integrated Multimedia Systems Event. Wydarzenie to stało się okazją do spotkania zarówno przedstawicieli biznesu, jak i świata kultury,...
Wyświetlanie 21 - 40 z 86 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 5