Najnowsze wydarzenia

« Powrót

LABORATORIUM MUZEUM, przestrzeń wymiany wiedzy

Już wkrótce rusza projekt LABORATORIUM MUZEUM. Ma on służyć wymianie doświadczeń między pracownikami kultury i ekspertami.

„Główną ideą projektu jest stworzenie laboratorium – przestrzeni roboczej, w której pracownicy polskich instytucji oraz zaproszeni eksperci wymienią się wiedzą, doświadczeniami i pomysłami, przymierzą rozwiązania i koncepcje wypracowane na gruncie międzynarodowej teorii muzeologicznej do praktyki pracy w konkretnych placówkach, wreszcie wspólnie poszukają rozwiązań dla problemów, z którymi stykają się w swojej codziennej pracy”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach projektu Laboratorium Muzeum odbędą się cztery wykłady, które wygłoszą eksperci:

Nina Simon – dyrektorka wykonawcza Santa Cruz Museum of Art and History, autorka przełomowej książki „The Participatory Museum” i bloga Museum 2.0
Jette Sandahl – dyrektorka Kobenhavns Museum (Muzeum Kopenhagi) http://www.copenhagen.dk/dk/, specjalistka w zakresie zarządzania muzeami
Paula dos Santos – przewodnicząca MINOM ICOM – Ruchu Na Rzecz Nowej Muzeologii przy Międzynarodowej Radzie Muzeów
Leontine Meijer van Mensch – zastępca dyrektora Museum Europäischer Kulturen w Berlinie, związana z Reinwardt Academie w Amsterdamie.

Pierwszy wykład z cyklu wygłosi Nina Simon 19 czerwca o godzinie 18.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52, Warszawa).

Oprócz wykładów odbędą się także warsztaty dla grona „wybrańców” wyłonionych w procesie rekrutacji. Będą one prowadzone przez ekspertów oraz kuratorki projektu. Laboratorium Muzeum organizowane jest przez Muzeum Warszawy. Szczegółowe informacje dotyczące wykładów i zasad rekrutacji umieszczono na stronie projektu. Serdecznie polecamy!