« Powrót

Konferencja naukowa „650 lat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauka i sztuka w kręgach uniwersyteckich”

W dniach 12–14 listopada 2014 roku w ramach Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się interdyscyplinarna międzynarodowa konferencja naukowa pt. „650 lat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauka i sztuka w kręgach uniwersyteckich”. Organizatorami są: Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Koło Naukowe Historyków Studentów UJ oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UJ.

Celem konferencji jest interdyscyplinarne przedstawienie roli Uniwersytetu Jagiellonskiego w kształtowaniu kultury i nauki, zarówno polskiej, jak i europejskiej. Wystąpienia będą poświęcone dziejom nie tylko Almae Matris, lecz także innych uczelni Starego Kontynentu i obejmą okres od powstania pierwszych studiorum generalium aż po wiek XX. Przygotowano także interesujące wydarzenia towarzyszące, wsród których znajdą się m.in. pokazy w Archiwum UJ, wyjście do Muzeum UJ w Collegium Maius, zwiedzanie budynków uniwersyteckich oraz kiermasz książek. 

W drugim dniu konferencji, 13 listopada, w panelu II, odbywającym się w godzinach 13.30-14.45 w Collegium Witkowskiego (ul. Gołębia 13, sala nr 17), będziemy mieli przyjemność przedstawić również nasz projekt w kontekście Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego i obecności słynnej krakowskiej uczelni na portalu „Wirtualne Muzea Małopolski”. Serdecznie zapraszamy!

Strona poświęcona konferencji: 650 lat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauka i sztuka w kręgach uniwersyteckich.