« Powrót

KULTURA W ROBOCIE – ONLINE

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Kultura w Robocie, które odbędzie się w środę 13 kwietnia o godz. 18.00 w Magazynie Kultury (Kolanko no 6, ul. Józefa 17, Kraków).

Rozmowa będzie dotyczyć nowych mediów. Skupimy się na analizie zjawiska odbioru kultury za pomocą wirtualnych środków przekazu. Zastanowimy się nad tym, po co digitalizować kulturę oraz czy powielanie wytworów sztuki nie zmniejsza ich wartości. 

Spotkanie poprowadzą specjaliści w tej dziedzinie, czyli inicjatorzy projektów kulturalnych, których spora część pracy odbywa się w cyberprzestrzeni:

1) Łukasz Maźnica, współtwórca projektu ekultura.org – jednego z pierwszych w Polsce źródeł wiedzy na temat digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Tematem jego wystąpienia będzie: Cyfrowe dziedzictwo w sieci i digitalizacja – po co i dla kogo? Studia przypadków najciekawszych inicjatyw z Polski i ze świata.

2) Kinga Kołodziejska, redaktor prowadząca portal Wirtualne Muzea Małopolski, która poruszy temat: Cyfrowe dziedzictwo kulturowe  od digitalizacji do upowszechniania.

3) Zofia Augustyńska-Martyniak, vice-prezes Fundacji im. Zofii Rydet. Od 2013 r. współpracuje bezpośrednio przy projekcie digitalizacji i upowszechniania prac artystki z cyklu Zapis Socjologiczny. Opowie nam o Historii archiwum Zofii Rydet.

WSTĘP NA SPOTKANIE JEST WOLNY!

Kultura w Robocie to inicjatywa będąca wynikiem współpracy Fundacji Sztuk Wizualnych oraz wolontariuszy Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jest to seria spotkań skierowanych do osób czynnie działających w obszarze kultury. Chcemy rozwijać się, dyskutować, wprowadzać w życie nowe pomysły, a przede wszystkim – ciekawie i twórczo spędzać czas!

Wszelkie pytania, wątpliwości kierujcie na: 
kulturawrobocie@gmail.com