Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania ok. 1360
- Miejsce powstania Rzym
- Wymiary wysokość: kielicha: 20,8 cm, średnica: czary: 9,9 cm; stopy: 14,9 cm
- Numer inwentarzowy 358/VII
- Muzeum Muzeum Archidiecezjalne im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie
- Tematy religijność
- Technika złocenie, grawerowanie, kucie, emalia
- Materiał srebro
- Prawa do obiektu Muzeum Archidiecezjalne im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi katolicyzm , liturgia , kielich , złotnictwo , rzemiosło , herb , średniowiecze , gotyk , 3D , kościół , sztuka sakralna , Chrystus , techniki zdobnicze , domena publiczna , Chrystus Zmartwychwstały
Kielich wykonany w rzymskiej pracowni około 1360 roku. Ustawiony na dziesięciolistnej stopie z cokolikiem, zdobionym pasem dekoracji geometrycznej. Stopa nakryta gładkim płaszczem, z aplikowanym medalionem o grawerowanym herbie ujętym wieńcem laurowym w polu oraz, po przeciwnej stronie płaszcza, z emaliowaną tarczą przedstawiającą Grupę Ukrzyżowania.
Więcej Kielich wykonany w rzymskiej pracowni około 1360 roku. Ustawiony na dziesięciolistnej stopie z cokolikiem, zdobionym pasem dekoracji geometrycznej. Stopa nakryta gładkim płaszczem, z aplikowanym medalionem o grawerowanym herbie ujętym wieńcem laurowym w polu oraz, po przeciwnej stronie płaszcza, z emaliowaną tarczą przedstawiającą Grupę Ukrzyżowania. Tuleja zakończona pierścieniem z pasem dekoracji geometrycznej analogicznej względem cokołu. Trzon gładki. Nodus w postaci spłaszczonej kuli przyjmującej formę wirujących liści lauru z aplikowanymi dziesięcioma guzami o kształcie medalionów z emaliowanymi popiersiami Chrystusa i Apostołów. Nodus ujęty u spodu jednym i u góry czterema fakturowanymi pierścieniami. Czara gładka, rozszerzająca się ku górze. Po zewnętrznej stronie, przy brzegu widoczny na wpół zazłocony znak, który powtarza się na jednym z liści stopy. Po wewnętrznej stronie stopy medal z herbem papieskim.
W komplecie z kielichem znajduje się patena, która po zewnętrznej stronie lustra dekorowana jest medalionem z przedstawieniem Chrystusa Zmartwychwstałego siedzącego na tęczy i stojącego na globie, w otoczeniu Arma Christi.
Opracowanie: Muzeum Archidiecezjalne im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: