Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 3055
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Najstarsza rzeźba pełnoplastyczna znaleziona na Wawelu. Uważa się, że jest to rzeźbiarski element większego zespołu (detal wzbogacający portal drzwiowy lub część wyposażenia wnętrza budowli).

Więcej

Najstarsza rzeźba pełnoplastyczna znaleziona na Wawelu. Figurka zwierzęcia została potraktowana linearnie, anatomię podkreśla pofałdowane czoło i uwypuklone gałki oczne. Uważa się, że jest to rzeźbiarski element większego zespołu (detal wzbogacający portal drzwiowy lub część wyposażenia wnętrza budowli).
Rzeźbę znaleziono w 1921 roku w północnej partii wzgórza wawelskiego, w czasie prac wykopaliskowych prowadzonych pod kierunkiem Adolfa Szyszko-Bohusza. Figurkę wykopano w pobliżu romańskiego palatium, tzw. sali o 24 słupach.

Opracowanie: dr Beata Kwiatkowska-Kopka (Zamek Królewski na Wawelu), Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

 

Mniej

Rzeźba kamienna tzw. wołek wawelski

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: