Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania 1. poł. XVIII w.
- Miejsce powstania krakowskie, Polska
- Wymiary wysokość: 170,5 cm, szerokość: 88,5 cm, głębokość: 36,5 cm
- Numer inwentarzowy MNPE/E/639
- Muzeum Muzeum — Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec
- Tematy życie codzienne, wokół stołu, wieś, namalowane
- Technika malowanie, stolarka, cięcie, odlewanie
- Materiał drewno, żelazo, farba matowa
- Prawa do obiektu Muzeum — Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi meble , 3D , barok , życie codzienne , przechowywanie , jedzenie , rośliny , techniki zdobnicze , domena publiczna
Prezentowany mebel prawdopodobnie był wykorzystywany jako tzw. szafa żywnościowa — przechowywano w niej żywność. Jest to szafa śląska z XVIII wieku o szerokim froncie, zaopatrzona pośrodku w dwoje ozdobnie profilowanych jednoskrzydłowych drzwiczek, oddzielonych od siebie umieszczoną pośrodku szufladą. Płyciny drzwi są bogato polichromowane w motyw rajskich ptaków umieszczonych na niebieskim tle i siedzących na koszach wypełnionych owocami. Cała malatura obwiedziona została profilowanymi listwami o łamanych konturach.
WięcejSzafa śląska z XVIII wieku o szerokim froncie, zaopatrzona pośrodku w dwoje ozdobnie profilowanych jednoskrzydłowych drzwiczek, oddzielonych od siebie umieszczoną pośrodku szufladą. Płyciny drzwi są bogato polichromowane w motyw rajskich ptaków umieszczonych na niebieskim tle i siedzących na koszach wypełnionych owocami. Cała malatura obwiedziona została profilowanymi listwami o łamanych konturach. Przestrzeń po obu stronach drzwi wykorzystano również do celów zdobniczych, poprzez przymocowanie ozdobnych listew ułożonych w prostokąt, malowanych wewnątrz w motyw roślinny. Polichromowane są również boki szafy. Drzwiczki z ozdobnie profilowanymi okuciami zamków zamykane są na kluczyki. Szafa zarówno u góry, jak i na dole zwieńczona jest profilowanym gzymsem. Wnętrze szafki pomalowane zostało na niebiesko i zaopatrzone w półki. Mebel prawdopodobnie był wykorzystywany jako tzw. szafa żywnościowa — przechowywano w niej żywność.
Opracowanie: Muzeum — Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: