Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1313
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Naczynie toczone na kole o profilowanej, stożkowatej szyjce barwy jasnoszarej, pochodzące z młodszego okresu rzymskiego, czyli III–IV wieku n.e. Zostało odkryte na terenie wielokulturowego stanowiska nr 1 w Witowie. Badania wykopaliskowe były tu prowadzone w latach 1961–1963 pod kierownictwem dr. Józefa Marciniaka, a następnie w latach 70. kontynuowane przez dr. Jacka Rydzewskiego...

Więcej

Naczynie toczone na kole o profilowanej, stożkowatej szyjce, barwy jasnoszarej, pochodzące z młodszego okresu rzymskiego, czyli III–IV wieku n.e. Zostało odkryte na terenie wielokulturowego stanowiska nr 1 w Witowie. Badania wykopaliskowe były tu prowadzone w latach 1961–1963 pod kierownictwem dr. Józefa Marciniaka, a następnie w latach 70. kontynuowane przez dr. Jacka Rydzewskiego. Odnaleziono tam wówczas ślady osadnictwa społeczności neolitycznych, społeczności epoki brązu i wczesnej epoki żelaza, tak zwanej kultury łużyckiej i wreszcie osiedla z okresu rzymskiego, czyli kultury przeworskiej. To właśnie z tego ostatniego okresu pochodzi prezentowane naczynie, już nie ulepione ręcznie, ale utoczone na kole, a więc za pomocą narzędzia niewiele odbiegającego od tego, jakim nadal posługują się dzisiejsi twórcy ludowi. 

Opracowanie: Muzeum Ziemi Koszyckiej, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Naczynie toczone na kole

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: