Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1493
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Prezentowane mieszadło służyło do przygotowywania zestawów ziół na przeróżne dolegliwości. Do ogromnego miedzianego bębna wsypywano w odpowiednich proporcjach poszczególne zioła, a następnie, po ich dokładnym wymieszaniu uzyskiwano pożądane kombinacje ziół na przeróżne dolegliwości...

Więcej

Prezentowane mieszadło służyło do przygotowywania zestawów ziół na przeróżne dolegliwości. Do ogromnego miedzianego bębna wsypywano w odpowiednich proporcjach poszczególne zioła, a następnie, po ich dokładnym wymieszaniu uzyskiwano pożądane mieszanki ziół na kolki, na różnego pochodzenia bóle i wszelkie problemy zdrowotne zgłaszane przez okolicznych mieszkańców.
Mieszadło zostało wykonane z blachy miedzianej, w kształcie dużego bębna umocowanego na osi umożliwiającej obroty. Oś stanowi średnicę obręczy blaszanej, do której przymocowane są pięcioma nitami trzy wysokie lekko wygięte nogi, połączone płaskimi metalowymi listwami tworzącymi trójkąt. Górna część jest nieco ścięta, lekko wklęsła i tworzy klapę zamykaną na trzy zatrzaski, przez którą wsypywano poszczególne składniki cudownych mieszanek.

Opracowanie: Muzeum Ziemi Bieckiej, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Mieszadło bębnowe do ziół

Zdjęcia


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: