Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1862
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Prezentowana amfora służyła do przechowywania pachnideł. Na prostokątnej podstawie znajduje się okrągła stopa otoczona wieńcem, tuleja gładka.

Więcej

Prezentowana amfora służyła do przechowywania pachnideł. Na prostokątnej podstawie znajduje się okrągła stopa otoczona wieńcem, tuleja gładka. Brzusiec rozszerzający się ku górze, zwężony w górnej części, szyjka profilowana, z wywiniętym brzegiem. Po bokach dwa uchwyty w kształcie baranich głów. Od ich rogów biegną girlandy oplatające medaliony: z jednej strony z przedstawieniem popiersia kobiety, po stronie przeciwległej mężczyzny. Brzusiec u podstawy dekorowany promieniście rozchodzącymi się liśćmi.

Opracowanie: Muzeum Ziemi Bieckiej, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Amfora alabastrowa

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: