Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2503
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Prezentowany obiekt to zegar szafkowy. Ustawiony na cokole zakończonym profilowaną listwą, dekorowanym intarsjowaną, ośmioramienną gwiazdą na ściance frontowej. Szafa z drzwiczkami dekorowanymi profilowaną płyciną w formie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem półkolistym nadwieszonym, dekorowaną w polu dwiema intarsjowanymi, ośmioramiennymi gwiazdami.

Więcej

Prezentowany obiekt to zegar szafkowy. Ustawiony na cokole zakończonym profilowaną listwą, dekorowanym intarsjowaną, ośmioramienną gwiazdą na ściance frontowej. Szafa z drzwiczkami dekorowanymi profilowaną płyciną w formie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem półkolistym nadwieszonym, dekorowaną w polu dwiema intarsjowanymi, ośmioramiennymi gwiazdami. Zwieńczenie w formie skrzynki zamkniętej gzymsem, wyłamanym na froncie na kształt trzech boków z ośmioboku. Na ściance frontowej płycina w formie kwadratu zamkniętego łukiem półkolistym nadwieszonym. W polu okrągła tarcza zegarowa wpisana w kwadrat, powyżej pod łukiem medalion z inskrypcją: „EB 1753”, ujęte wieńcem. Tarcza zegarowa o białej metalicznej barwie, gdzie godziny oznaczono grawerowanymi cyframi rzymskimi, minuty zaś mniejszymi arabskimi. Naroża pola wypełnia odlewany ornament roślinny. 

Opracowanie: Muzeum Ziemi Bieckiej, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Zegar szafkowy, podłogowy

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: