Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Emanuel Bruger Teuffen
- Czas powstania 1753
- Wymiary wysokość: 2,35 m, szerokość: 35 cm
- Numer inwentarzowy MB/3084, AH/1513
- Muzeum Muzeum Ziemi Bieckiej
- Tematy technika, życie codzienne
- Technika stolarka, intarsja, odlewanie
- Materiał metal, drewno dębowe
- Prawa do obiektu Muzeum Ziemi Bieckiej
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi czas , 3D , domena publiczna
Prezentowany obiekt to zegar szafkowy. Ustawiony na cokole zakończonym profilowaną listwą, dekorowanym intarsjowaną, ośmioramienną gwiazdą na ściance frontowej. Szafa z drzwiczkami dekorowanymi profilowaną płyciną w formie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem półkolistym nadwieszonym, dekorowaną w polu dwiema intarsjowanymi, ośmioramiennymi gwiazdami.
WięcejPrezentowany obiekt to zegar szafkowy. Ustawiony na cokole zakończonym profilowaną listwą, dekorowanym intarsjowaną, ośmioramienną gwiazdą na ściance frontowej. Szafa z drzwiczkami dekorowanymi profilowaną płyciną w formie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem półkolistym nadwieszonym, dekorowaną w polu dwiema intarsjowanymi, ośmioramiennymi gwiazdami. Zwieńczenie w formie skrzynki zamkniętej gzymsem, wyłamanym na froncie na kształt trzech boków z ośmioboku. Na ściance frontowej płycina w formie kwadratu zamkniętego łukiem półkolistym nadwieszonym. W polu okrągła tarcza zegarowa wpisana w kwadrat, powyżej pod łukiem medalion z inskrypcją: „EB 1753”, ujęte wieńcem. Tarcza zegarowa o białej metalicznej barwie, gdzie godziny oznaczono grawerowanymi cyframi rzymskimi, minuty zaś mniejszymi arabskimi. Naroża pola wypełnia odlewany ornament roślinny.
Opracowanie: Muzeum Ziemi Bieckiej, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: