Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Luna Amalia Drexler
- Czas powstania 1. ćw. XX w.
- Miejsce powstania Lwów
- Wymiary wysokość: 46 cm
- Numer inwentarzowy MCh-S/2758
- Muzeum Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
- Tematy teatr, wyrzeźbione, znane postaci
- Technika rzeźbienie
- Materiał gips
- Prawa do obiektu Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi popiersie , rzeźba , 3D , teatr , secesja , kobieta , 3D plus
Rzeźba przedstawia postać siedzącej kobiety w ujęciu od pasa w górę. Kobieta trzyma w ręku lornetkę i lekko wychyla się z loży, chcąc zapewne przyjrzeć się dokładniej szczegółom wydarzenia artystycznego, w którym bierze udział. Na jej twarzy widoczny jest wyraz zadowolenia, wręcz rozmarzenia.
Więcej
Rzeźba przedstawia postać siedzącej kobiety w ujęciu od pasa w górę. Kobieta trzyma w ręku lornetkę i lekko wychyla się z loży, chcąc zapewne przyjrzeć się dokładniej szczegółom wydarzenia artystycznego, w którym bierze udział. Na jej twarzy widoczny jest wyraz zadowolenia, wręcz rozmarzenia. Czy to wpływ odbieranej sztuki? Przeżycie artystyczne? A może bezimienna bohaterka dzieła Luny Drexler dostrzegła na widowni kogoś bliskiego sercu? Nie wiemy, możemy snuć domysły. Pochodząca ze Lwowa rzeźbiarka, będąca, jak wielu współczesnych jej artystów, pod wpływem Auguste'a Rodina, z którego twórczością zetknęła się w Paryżu, skupiła się na wyrażeniu przeżyć duchowych rzeźbionej postaci.
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Ostatnie komentarze: