Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania XIX w.
- Wymiary wysokość: całości: 77 cm, do podstawy buta: 16 cm, długość: podstawy buta: 45 cm, szerokość: 17 cm
- Numer inwentarzowy 2425/MRD
- Muzeum Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach
- Tematy technika, życie codzienne, zaskakujące
- Materiał drewno
- Data pozyskania 1982
- Prawa do obiektu Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi buty , życie codzienne , wynalazek , 3D , narzędzia , domena publiczna
Pies do zdejmowania butów oficerskich, podarowany przez pana Piwowarczyka z Dębowej w 1982 roku. Podstawa z wyżłobionym fragmentem pod piętę — do postawienia nogi wraz z butem, posiada zabezpieczenie w kształcie podkowy, które przytrzymuje but i ułatwia jego ściągnięcie.
Więcej Pies do zdejmowania butów oficerskich, podarowany przez pana Piwowarczyka z Dębowej w 1982 roku. Podstawa z wyżłobionym fragmentem pod piętę — do postawienia nogi wraz z butem, posiada zabezpieczenie w kształcie podkowy, które przytrzymuje but i ułatwia jego ściągnięcie.
Eksponat pochodzi z XIX wieku, ale mógłby posłużyć nam również i dziś. Warto porównać dobczyckie urządzenie z tym, które znajduje się w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Nazwa, równie zabawna, jest nieco inna, ale funkcja identyczna.
Opracowanie: Maria Topa (Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach), Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: