Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania l. 50. XX w.
- Miejsce powstania Dobczyce
- Wymiary wysokość: 240 cm, długość: 160 cm, szerokość: 60 cm
- Numer inwentarzowy 354/MRD/S
- Muzeum Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach
- Tematy religijność, teatr, wieś
- Materiał drewno, papier, karton
- Prawa do obiektu Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi szopka , lalki , 2D , Boże Narodzenie , kolęda , domena publiczna
Szopka krakowska regionalna z lalkami — ruchoma, dwupoziomowa, koloru czerwonego; lalki z drewna i materiału. Została wykonana przez mieszkańców Dobczyc i podarowana Muzeum przez strażaków.
Więcej Prezentowana szopka krakowska została wykonana przez mieszkanców Dobczyc i podarowana Muzeum Regionalnemu w Dobczycach przez miejscowych strażaków.
Ta niezwykle misternie wykonana szopka jest przykładem nie tak dawnej jeszcze tradycji przygotowywania w podkrakowskich miejscowościach szopek bożonarodzeniowych. Jest dwupoziomowa, dominuje kolor czerwony. Daszki zostały pokryte kłosami zboża. Lalki umieszczone w szopce zostały wykonane z drewna i tkaniny.
Opracowanie: Maria Topa (Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach), Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: