Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania XIX/XX w.
- Wymiary wysokość: 130 cm, długość: 100 cm, grubość: 15 cm
- Numer inwentarzowy Depozyt w MRG PTTK, nr Dep. MP 151
- Muzeum Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach
- Tematy miasto, namalowane
- Technika kucie, cięcie, malowanie
- Materiał farba olejna, stop metali
- Prawa do obiektu Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi herb , miasto , bitwa , 2D , domena publiczna
Owalna tarcza, która zdobiła wejście do magistratu miejskiego Gorlic od przełomu XIX i XX wieku. Tarcza ma liczne przestrzeliny, będące dobitnym świadectwem walk toczonych w mieście i jego okolicy przez 6 miesięcy, na przełomie 1914 i 1915 roku. Miasto znajdowało się wówczas na linii frontu. O ostatecznym wyswobodzeniu Gorlic z okupacji rosyjskiej zdecydowała bitwa pod Gorlicami, która została stoczona 2 maja 1915 roku.
Więcej Owalna tarcza, która zdobiła wejście do magistratu miejskiego Gorlic od przełomu XIX i XX wieku.
Tarcza ma liczne przestrzeliny, będące dobitnym świadectwem walk toczonych w mieście i jego okolicy przez 6 miesięcy, na przełomie 1914 i 1915 roku. Miasto znajdowało się wówczas na linii frontu. O ostatecznym wyswobodzeniu Gorlic z okupacji rosyjskiej zdecydowała bitwa pod Gorlicami, która została stoczona 2 maja 1915 roku. Gorlice — zasobne i ludne przed wojną — zostały zniszczone w 90 procentach. W pierwszą rocznicę bitwy, na ruinach rynku, odprawione zostało nabożeństwo. Na zdjęciach wykonanych w trakcie uroczystości, w tle widać tę tarczę herbową wiszącą jeszcze na budynku urzędu.
Opracowanie: Katarzyna Liana (Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: