Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1393
(Głosy: 1)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Przywilej wydany dla dwóch wsi pobliskich Gorlicom. Dokument został spisany po polsku na papierze czerpanym. Przywilej historycy definiują jako dokument wydany przez monarchę określonej grupie, stanowi czy, jak w przypadku Gródka i Kąclowej, konkretnej miejscowości. 

Więcej

Przywilej wydany dla dwóch wsi pobliskich Gorlicom. Dokument został spisany po polsku, na papierze czerpanym.
Przywilej historycy definiują jako dokument wydany przez monarchę określonej grupie, stanowi czy, jak w przypadku Gródka i Kąclowej, konkretnej miejscowości. Obowiązywał on tylko na wymienionej w dokumencie przywileju ziemi. Przywilej dla wymienionych wyżej miejscowości został podpisany przez wywodzącego się z Saksonii króla Augusta II na sejmie koronacyjnym w Krakowie, w roku 1697.

Opracowanie: Katarzyna Liana (Muzeum Regionalne PTTK im. I. Łukasiewicza w Gorlicach), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Rękopis „Przywilej dla wsi Gródek i Kąclowa”

Zdjęcia

Powiązania


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: