Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2725
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Żydowska księga należąca do bractwa pogrzebowego Chewra Kadisza. To modlitewnik w obrządku aszkenazyjskim (Nusach Aszkenaz). Tytuł hebrajski księgi brzmi: Sidur Safa Berura ha-Szalom.

 
Więcej

Żydowska księga należąca do bractwa pogrzebowego Chewra Kadisza. To modlitewnik w obrządku aszkenazyjskim (Nusach Aszkenaz). Tytuł hebrajski księgi brzmi: Sidur Safa Berura ha-Szalom.
Sidur to modlitewnik żydowski, do użytku w synagodze i w domu, zawierający modlitwy na dni powszednie i szabaty. Mahzor to modlitewnik na święta: Rosz Haaszana, Jom Kipur, Pesach, Szawuot i Sukot. Nusach, choć oznacza również melodię modlitwy, to głównie używanym znaczeniem jest po prostu wersja modlitwy używana w danej społeczności, swego rodzaju tradycja liturgiczna. Stąd sidury mogą różnić się między sobą zawartością tekstów i ich układem, choć zasadnicza konstrukcja całości pozostaje bez zmian z zachowaniem wszystkich najważniejszych modlitw. Współcześnie można wyróżnić: Nusach aszkenaz, Nusach sfard, Nusach sefardim, Nusach Żydów jemeńskich, Nusach roma.

Opracowanie: Kinga Kołodziejska (Redakcja WMM),
Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Mniej

Żydowska księga bractwa pogrzebowego Chewra Kadisza

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: