Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1890
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Rzecz współcześnie rzadko spotykana — przyrząd do zsuwania z nóg butów, zwłaszcza butów z cholewami. Bardzo popularny szczególnie w czasie, gdy modne były tak zwane oficerki.

Więcej

Rzecz współcześnie rzadko spotykana — przyrząd do zsuwania z nóg butów, zwłaszcza butów z cholewami. Bardzo popularny szczególnie w czasie, gdy modne były tak zwane oficerki. Dwie pionowe podpórki zostały połączone u dołu deską, z trójkątnym wycięciem na piętę, na wysokości około 58 cm przykręcono pionowo drugą deskę — ruchomą. Pionowe podpórki zakończone są u góry rączkami do podtrzymywania się (złączonymi z sobą). Całość została dekoracyjnie wycięta. Jest to eksponat wzbudzający wesołość wśród zwiedzających, którzy na pytanie oprowadzającego: „Kto wie, do czego dawniej w domu służył chłopak?”, rzucają różnorodne odpowiedzi.
Na portalu prezentujemy podobne urządzenie o równie ciekawej nazwie. Podzielcie się z nami pomysłami na jej genezę zarówno w przypadku dąbrowskiego, jak i dobczyckiego eksponatu.

Opracowanie: Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Chłopak do butów

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: