Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1563
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Rzeźba Grób Sikorskiego wykonana w 1987 roku przez Juliana Stręka z Pustkowa-Rudki koło Dębicy, jednego z niedawno odkrytych, czołowych polskich twórców naiwnych. Jest to wielopostaciowa, wieloelementowa kompozycja pełnoplastyczna z drewna sosnowego, polichromowanego olejno z dominantą... 

Więcej

Rzeźba Grób Sikorskiego wykonana w 1987 roku przez Juliana Stręka z Pustkowa-Rudki koło Dębicy, jednego z niedawno odkrytych, czołowych polskich twórców naiwnych. Jest to wielopostaciowa, wieloelementowa kompozycja pełnoplastyczna z drewna sosnowego, polichromowanego olejno z dominantą seledynu, z detalami w barwie srebrnej, orzechowej i błękitnej. Ma ona formę prostokątnego sarkofagu, otwartego bocznie z widoczną prostą, schematycznie ujętą postacią leżącego generała, z krzyżem maltańskim, buławą. Grób zwieńczony jest trójkątnym listwowaniem, z ustawionymi przy nim trzema postaciami strażników, ułożonymi naprzemiennie z motywem zdobniczym w postaci odwróconej jodełki. Mimo niestaranności i prostoty wykonania, widać tu czystość kompozycyjną formy, wyważenie elementów dekoracyjnych w połączeniu z monochromatyczną kolorystyką.

Opracowanie: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Rzeźba „Grób Sikorskiego” Juliana Stręka

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: