Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Julian Stręk
- Czas powstania 1987
- Miejsce powstania Pustków — Rudki
- Wymiary wysokość: 64 cm, długość: 53 cm, szerokość: 26 cm
- Numer inwentarzowy MT-E/2704
- Muzeum Muzeum Okręgowe w Tarnowie
- Tematy wieś, wyrzeźbione, śmierć
- Technika rzeźbienie, malowanie
- Materiał drewno
- Prawa do obiektu Muzeum Okręgowe w Tarnowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych © wszystkie prawa zastrzeżone, Muzeum Okręgowe w Tarnowie
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi rzeźba , polichromia , grób , 3D , śmierć , © wszystkie prawa zastrzeżone
Rzeźba Grób Sikorskiego wykonana w 1987 roku przez Juliana Stręka z Pustkowa-Rudki koło Dębicy, jednego z niedawno odkrytych, czołowych polskich twórców naiwnych. Jest to wielopostaciowa, wieloelementowa kompozycja pełnoplastyczna z drewna sosnowego, polichromowanego olejno z dominantą...
WięcejRzeźba Grób Sikorskiego wykonana w 1987 roku przez Juliana Stręka z Pustkowa-Rudki koło Dębicy, jednego z niedawno odkrytych, czołowych polskich twórców naiwnych. Jest to wielopostaciowa, wieloelementowa kompozycja pełnoplastyczna z drewna sosnowego, polichromowanego olejno z dominantą seledynu, z detalami w barwie srebrnej, orzechowej i błękitnej. Ma ona formę prostokątnego sarkofagu, otwartego bocznie z widoczną prostą, schematycznie ujętą postacią leżącego generała, z krzyżem maltańskim, buławą. Grób zwieńczony jest trójkątnym listwowaniem, z ustawionymi przy nim trzema postaciami strażników, ułożonymi naprzemiennie z motywem zdobniczym w postaci odwróconej jodełki. Mimo niestaranności i prostoty wykonania, widać tu czystość kompozycyjną formy, wyważenie elementów dekoracyjnych w połączeniu z monochromatyczną kolorystyką.
Opracowanie: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: