Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1426
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Naczynie gliniane, barwy popielatej, toczone na kole garncarskim. Naczynie ma formę płytkiego pucharu czy patery na pustej nóżce. Zachowało się w całości, nieliczne braki uzupełnione zostały gipsem. Analiza formy i sposobu wykonania naczynia oraz istniejące analogie wskazują na to, że czaszę...

Więcej

Naczynie gliniane, barwy popielatej, toczone na kole garncarskim. Ma formę płytkiego pucharu czy patery na pustej nóżce. Zachowało się w całości, nieliczne braki zostały uzupełnione gipsem. Analiza formy i sposobu wykonania naczynia oraz istniejące analogie wskazują na to, że czaszę należy wiązać ze środowiskiem dackim.
Jest to zatem import z terenu Dacji (dzisiejszej Rumunii). Naczynie znalezione zostało w grobie ciałopalnym bezpopielnicowym wraz z małym garnuszkiem zdobionym guzkami plastycznymi (także import zza Karpat) oraz dwoma przedmiotami żelaznymi i jednym garnkiem (lepionym ręcznie), będącym, jak się przypuszcza, wyrobem miejscowym.

Opracowanie: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Czasza dacka

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: