Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Lucien Jules Delerse
- Czas powstania 29 marca 1937
- Miejsce powstania Lozanna, Szwajcaria
- Wymiary wysokość: 17 cm, długość: 27 cm, szerokość: 19 cm
- Numer inwentarzowy MNK-AT-104
- Muzeum Muzeum Narodowe w Krakowie
- Oddział Muzeum im. Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem
- Tematy znane postaci, ciało, śmierć
- Technika odlewanie
- Materiał gips
- Prawa do obiektu Muzeum Narodowe w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych © wszystkie prawa zastrzeżone, MNK
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi śmierć , maska , 3D , ciało , choroba , obrzędy , 3D plus , © wszystkie prawa zastrzeżone
Po Karolu Szymanowskim pozostało niewiele pamiątek i dzieł sztuki bezpośrednio z nim związanych. Dlatego też maska pośmiertna jest wyjątkowym dokumentem. Cierpiący na gruźlicę Szymanowski zmarł w klinice Le Signal w Lozannie. Maska została wykonana tuż po jego śmierci, przez szwajcarskiego rzeźbiarza Luciena Julesa Delerse.
WięcejPo Karolu Szymanowskim pozostało niewiele pamiątek i dzieł sztuki bezpośrednio z nim związanych. Dlatego też maska pośmiertna jest wyjątkowym dokumentem. Cierpiący na gruźlicę Szymanowski zmarł w klinice Le Signal w Lozannie. Maska została wykonana tuż po jego śmierci, przez szwajcarskiego rzeźbiarza Luciena Julesa Delerse. Jest to jedyny odlew twarzy zmarłego kompozytora. Maskę wystawiano w Muzeum Narodowym w Warszawie podczas uroczystości pogrzebowych w kwietniu 1937 roku, i raz jeszcze w pierwszą rocznicę śmierci artysty. Od 1976 roku stale jest eksponowana w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem.
Opracowanie: Lesław Dall (Muzeum Narodowe w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: