Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1885
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Ogromne zainteresowanie lotnictwem po I wojnie spowodowało pojawienie się małych samolotów sportowych i konieczność skonstruowania dla nich małych silników lotniczych. W Niemczech taki silnik skonstruował dr Ferdinand Porsche pracujący w latach 20. w firmie Daimler w Stuttgarcie.

Więcej

Ogromne zainteresowanie lotnictwem po I wojnie spowodowało pojawienie się małych samolotów sportowych i konieczność skonstruowania dla nich małych silników lotniczych.
W Niemczech taki silnik skonstruował dr Ferdinand Porsche pracujący w latach 20. w firmie Daimler w Stuttgarcie. Wszystko wskazuje na to, że ten mały lotniczy silnik stał się źródłem inspiracji przy projektowaniu napędu dla samochodu Volkswagen, będącego również dziełem tego wielkiego konstruktora. 

Opracowanie: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Silnik lotniczy Mercedes Benz — model F–7502

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: