Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Michał Zabydrowic
- Czas powstania 1791
- Miejsce powstania Bochnia
- Wymiary wysokość: 65,5 cm, szerokość: 21,6 cm, głębokość: 14,5 cm
- Oznaczenie autorskie Michał Zabdyrowic/ w Bochni/ 1791
- Numer inwentarzowy MHK 883/II
- Muzeum Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
- Tematy technika, stroje, wyrzeźbione
- Technika rzeźbienie, polichromowanie
- Materiał drewno, mosiądz, stal
- Prawa do obiektu Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi rzeźba , czas , 3D , 3D plus , wojsko , domena publiczna
Prezentowany zegar charakteryzuje się nietypową obudową drewnianą, rzeźbioną i polichromowaną, w kształcie figury huzara węgierskiego. Mechanizm zegarowy z okrągłą tarczą zegarową, wykonany w Bochni, został wprawiony w korpus postaci...
WięcejPrezentowany zegar charakteryzuje się nietypową obudową drewnianą, rzeźbioną i polichromowaną, w kształcie figury huzara węgierskiego. Mechanizm zegarowy z okrągłą tarczą zegarową, wykonany w Bochni, został wprawiony w korpus postaci. Na mechanizmie znajduje się podpis zegarmistrza i data wykonania: „Michał Zabydrowic/ w Bochni/ 1791”.
Oddano ze szczegółami elementy charakterystycznego ubioru huzara: kurtkę podszytą futrem (mentyk), zdobioną naszywanymi z ozdobnego sznura pętlicami (szamerunek), podobnie zdobione obcisłe spodnie, wysokie buty oraz czapkę z niedźwiedziego futra (bermyca).
Opracowanie: Katarzyna Moskal (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: