Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2349
(Głosy: 3)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Prezentowany zegar charakteryzuje się nietypową obudową drewnianą, rzeźbioną i polichromowaną, w kształcie figury huzara węgierskiego. Mechanizm zegarowy z okrągłą tarczą zegarową, wykonany w Bochni, został wprawiony w korpus postaci...

Więcej

Prezentowany zegar charakteryzuje się nietypową obudową drewnianą, rzeźbioną i polichromowaną, w kształcie figury huzara węgierskiego. Mechanizm zegarowy z okrągłą tarczą zegarową, wykonany w Bochni, został wprawiony w korpus postaci. Na mechanizmie znajduje się podpis zegarmistrza i data wykonania: „Michał Zabydrowic/ w Bochni/ 1791”.

Oddano ze szczegółami elementy charakterystycznego ubioru huzara: kurtkę podszytą futrem (mentyk), zdobioną naszywanymi z ozdobnego sznura pętlicami (szamerunek), podobnie zdobione obcisłe spodnie, wysokie buty oraz czapkę z niedźwiedziego futra (bermyca).

Opracowanie: Katarzyna Moskal (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Zegar stołowy w obudowie w kształcie figury huzara węgierskiego

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: