Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Tadeusz Rząca (1868—1928)
- Czas powstania 1910
- Miejsce powstania Kraków
- Wymiary wysokość: 8,9 x 11,9 cm
- Numer inwentarzowy MHF 3727/II/16
- Muzeum Muzeum Fotografii w Krakowie
- Tematy miasto, religijność, sfotografowane
- Technika autochrom, diapozytyw
- Materiał szkło, papier
- Prawa do obiektu Muzeum Fotografii w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja Muzeum Fotografii w Krakowie
- Tagi fotografia , Kraków , Zwierzyniec , architektura , kościół , 2D , domena publiczna
Zdjęcie przedstawia widok zespołu klasztornego od strony południowo-wschodniej z brzegu Wisły. Po prawej stronie pola obrazowego widoczna jest sylweta fasady kościoła, z dachem z wieżyczką na sygnaturkę, obok wieża zegarowa z wysokim hełmem. Po lewej stronie przedstawiony jest kompleks zabudowy klasztornej z wydłużonym skrzydłem od południa. Od frontu widoczny jest wysoki mur...
Więcej Zdjęcie przedstawia widok zespołu klasztornego od strony południowo-wschodniej z brzegu Wisły. Po prawej stronie pola obrazowego widoczna jest sylweta fasady kościoła, z dachem z wieżyczką na sygnaturkę, obok wieża zegarowa z wysokim hełmem. Po lewej stronie przedstawiony jest kompleks zabudowy klasztornej z wydłużonym skrzydłem od południa. Od frontu widoczny jest wysoki mur z ciosów kamiennych. Przedstawiony obiekt sfotografowano po pracach remontowo-konserwatorskich przeprowadzanych w latach 90. XIX wieku. Na pierwszym planie widnieje pas nadbrzeża przykryty śniegiem. Fotografia została wykonana w gamie ugrowo-błękitnej. Płytka pozytywowa wraz z osłaniającą — szklane o brzegach oklejonych czarnym papierem. Naklejka z nr 113.
Klasztor Norbertanek został ufundowany w 1162 roku przez ówczesnego właściciela Zwierzyńca (to w tym dokumencie fundacyjnym pojawia się po raz pierwszy nazwa „Zwierzyniec”), Jaksę Gryfitę z Miechowa.
Opracowanie: Małgorzata Kanikuła (Muzeum Fotografii w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: