Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1738
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Zdjęcie przedstawia widok zespołu klasztornego od strony południowo-wschodniej z brzegu Wisły. Po prawej stronie pola obrazowego widoczna jest sylweta fasady kościoła, z dachem z wieżyczką na sygnaturkę, obok wieża zegarowa z wysokim hełmem. Po lewej stronie przedstawiony jest kompleks zabudowy klasztornej z wydłużonym skrzydłem od południa. Od frontu widoczny jest wysoki mur...

Więcej

Zdjęcie przedstawia widok zespołu klasztornego od strony południowo-wschodniej z brzegu Wisły. Po prawej stronie pola obrazowego widoczna jest sylweta fasady kościoła, z dachem z wieżyczką na sygnaturkę, obok wieża zegarowa z wysokim hełmem. Po lewej stronie przedstawiony jest kompleks zabudowy klasztornej z wydłużonym skrzydłem od południa. Od frontu widoczny jest wysoki mur z ciosów kamiennych. Przedstawiony obiekt sfotografowano po pracach remontowo-konserwatorskich przeprowadzanych w latach 90. XIX wieku. Na pierwszym planie widnieje pas nadbrzeża przykryty śniegiem. Fotografia została wykonana w gamie ugrowo-błękitnej. Płytka pozytywowa wraz z osłaniającą — szklane o brzegach oklejonych czarnym papierem. Naklejka z nr 113.
Klasztor Norbertanek został ufundowany w 1162 roku przez ówczesnego właściciela Zwierzyńca (to w tym dokumencie fundacyjnym pojawia się po raz pierwszy nazwa „Zwierzyniec”), Jaksę Gryfitę z Miechowa.

Opracowanie: Małgorzata Kanikuła (Muzeum Fotografii w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

„Kraków, klasztor ss. Norbertanek”

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: