Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania 1900–1919
- Miejsce powstania Bawaria, Niemcy
- Wymiary wysokość: 43 x 18,5 x 34 cm
- Numer inwentarzowy MHF 351/I
- Muzeum Muzeum Fotografii w Krakowie
- Tematy technika, zabawa
- Technika cięcie, tłoczenie, odlewanie, emalia
- Materiał drewno, szkło, metal
- Prawa do obiektu Muzeum Fotografii w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi aparat fotograficzny , kino , 3D , technika , domena publiczna , Niemcy
Ring — amatorski projektor kinematograficzny na taśmę szerokości 35 mm, wyprodukowany w latach 1900—1919 w Niemczech (Bawaria).
Skonstruowanie przez braci Lumière w 1895 roku kinematografu i gwałtowny rozwój sztuki filmowej...
Ring — amatorski projektor kinematograficzny na taśmę szerokości 35 mm, wyprodukowany w latach 1900—1919 w Niemczech (Bawaria).
Skonstruowanie przez braci Lumière w 1895 roku kinematografu i gwałtowny rozwój sztuki filmowej w pierwszych latach XX wieku miały wpływ na coraz liczniejsze powstawawanie projektorów filmowych. Jednym z nich był przeznaczony do pokazów w domowym zaciszu niemiecki projektor Ring. Mimo bardzo prostej konstrukcji, wykorzystującej mechanizm krzyża maltańskiego, gwarantował dobrą jakość projekcji filmowych, głównie dalatego że wykorzystywał standardową taśmę filmową (35 mm) używaną w normalnych kinach.
Największą część projektora stanowiła wytłoczona z blachy prostopadłościenna latarnia mieszcząca żarówkę w standardowej oprawce. Z boku wytłoczony napis z nazwą urządzenia — Ring. Napędzany ręcznie za pomocą korbki, jego mechanizm umożliwiał skokowy przesuw taśmy filmowej.
Opracowanie: Marek Maszczak (Muzeum Fotografii w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: