Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1877
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Ring — amatorski projektor kinematograficzny na taśmę szerokości 35 mm, wyprodukowany w latach 1900—1919 w Niemczech (Bawaria).
Skonstruowanie przez braci Lumière w 1895 roku kinematografu i gwałtowny rozwój sztuki filmowej...

Więcej

Ring — amatorski projektor kinematograficzny na taśmę szerokości 35 mm, wyprodukowany w latach 1900—1919 w Niemczech (Bawaria).
Skonstruowanie przez braci Lumière w 1895 roku kinematografu i gwałtowny rozwój sztuki filmowej w pierwszych latach XX wieku miały wpływ na coraz liczniejsze powstawawanie projektorów filmowych. Jednym z nich był przeznaczony do pokazów w domowym zaciszu niemiecki projektor Ring. Mimo bardzo prostej konstrukcji, wykorzystującej mechanizm krzyża maltańskiego, gwarantował dobrą jakość projekcji filmowych, głównie dalatego że wykorzystywał standardową taśmę filmową (35 mm) używaną w normalnych kinach.
Największą część projektora stanowiła wytłoczona z blachy prostopadłościenna latarnia mieszcząca żarówkę w standardowej oprawce. Z boku wytłoczony napis z nazwą urządzenia — Ring. Napędzany ręcznie za pomocą korbki, jego mechanizm umożliwiał skokowy przesuw taśmy filmowej.

Opracowanie: Marek Maszczak (Muzeum Fotografii w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Ring — projektor kinematograficzny wyprodukowany w Niemczech

Zdjęcia

Powiązania

Gra

Zobacz też


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: