Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2741
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Ensign Midget (model 55) to miniaturowy aparat fotograficzny o konstrukcji składanej na błonę zwojową Ensign typ E 10, o formacie klatki 3,5x4,5 cm, wyprodukowany między rokiem 1934 a1940 przez firmę Houghton z Londynu (Wielka Brytania). Aparat wyposażony w obiektyw Ensar f = 6,3...

Więcej

Ensign Midget (model 55) to miniaturowy aparat fotograficzny o konstrukcji składanej na błonę zwojową Ensign typ E 10, o formacie klatki 3,5x4,5 cm, wyprodukowany między rokiem 1934 a1940 przez firmę Houghton z Londynu (Wielka Brytania). Aparat wyposażony w obiektyw Ensar f = 6,3.
Charakterystyczne dla okresu międzywojnia proste miniaturowe aparaty fotograficzne były przeznaczone głównie dla początkujących fotoamatorów posiadały również bardziej skomplikowane wersje. Jednym z takich aparatów był opisywany Ensign Midget. Aparat ten miał konstrukcję składaną blokowaną za pomocą rozpórek. Co ciekawe, posiadał również dwa rodzaje celowników: lustrzany typu brillant oraz sportowy (ramkowy).
Miniaturowy prostopadłościenny korpus aparatu o zaokrąglonych bokach jest wykonany z  metalu i pokryty czarnym lakierem o ozdobnej fakturze. Czołówka w formie prostokątnej płytki z zamocowanym po środku obiektywem Ensar, wokół którego umieszczono metalową wieloboczną tabliczkę z napisami ENSIGN MIDGET, jest wysuwana do przodu i połączona z korpusem za pomocą miecha.

Opracowanie: Marek Maszczak (Muzeum Fotografii w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Ensign Midget (model 55) — miniaturowy aparat fotograficzny firmy Houghton

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: