Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1800
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Coronet Midget to aparat fotograficzny miniaturowy na film zwojowy 16 mm o formacie klatki 13 x18 cm, wyprodukowany w 1935 roku przez firmę Coronet Camera Company z Birmingham (Wielka Brytania). Aparat wyposażony w obiektyw typu menisk firmy Taylor Hobson...

Więcej

Coronet Midget to aparat fotograficzny miniaturowy na film zwojowy 16 mm o formacie klatki 13 x18 cm, wyprodukowany w 1935 roku przez firmę Coronet Camera Company z Birmingham (Wielka Brytania). Aparat wyposażony w obiektyw typu menisk firmy Taylor Hobson. 
W połowie lat 30. XX wieku w Wielkiej Brytanii pojawiło się w sprzedaży kilka modeli aparatów fotograficznych o wyjątkowo małych rozmiarach, noszących w nazwie określenie „Midget” (karzełek). Wykorzystywały one nietypowe materiały fotograficzne o niewielkiej szerokości (10—20 mm), pozbawione perforacji na brzegach. Aparaty te, o niezwykle uproszczonej budowie, z jednosoczewkowymi obiektywami, wyróżniały się ozdobną formą obudowy.
Korpus aparatu, odlewany z czarnego bakelitu, ma ozdobną (pierwotnie chromowaną) mosiężną tabliczkę z wygrawerowanymi i pokrytymi czarnym lakierem napisami: „CORONET/ MIDGET/ 16 M/M FILM/ MADE BY THE CORONET/ CAMERA CO. BIRMINGHAM/ BRITISH PATENTS APPLIED FOR/ DESIGN REGISTERED”.
W górnej części umieszczono stosunkowo duży celownik lunetowy, który umożliwiał wygodne kadrowanie obrazu. Nie trzeba było przy tym nastawiać odległości (obiektyw fix focus). Zdjęcie wykonywało się poprzez naciśnięcie dźwigni z boku aparatu, po czym przesuwało się film zgodnie z kierunkiem strzałki na pokrętle.

Opracowanie: Marek Maszczak (Muzeum Fotografii w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Coronet Midget — miniaturowy aparat fotograficzny firmy Coronet Camera Company

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: