Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1522
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Prezentowany okaz to odcisk ważki kopalnej z rodzaju Mesuropetala, który zachował się  w wapieniu litograficznym znalezionym na terenie Niemiec w Solnhofen. Obiekt liczy 144–155 mln lat.

Więcej

Prezentowany okaz to odcisk ważki kopalnej z rodzaju Mesuropetala, który zachował się w wapieniu litograficznym znalezionym na terenie Niemiec w Solnhofen. Obiekt liczy 144–155 mln lat.

Opracowanie: Barbara Kietlińska-Michalik (Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN), Redakcja WMM, © wszystkie prawa zastrzeżone

Bibliografia:
Franciszek Bieda, Paleozoologia, t. I, Warszawa 1966;
Urszula Radwańska, Podstawy paleontologii, Warszawa 2007.

Mniej

Odciski owadów

Jak wyglądały ważki i inne owady, które żyły miliony lat temu? Ich kształty można dziś dokładnie odtworzyć dzięki odciskom zachowanym w wapieniu litograficznym.

Więcej

Jak wyglądały ważki i inne owady, które żyły miliony lat temu? Ich kształty można dziś dokładnie odtworzyć dzięki odciskom zachowanym w wapieniu litograficznym.

Zobacz okazy, które znajdują się w zbiorach Muzeum Geologicznego ING PAN w Krakowie. 

Fotografie: Marek Antoniusz Święch, arch. MIK (2014),
Licencja Creative Commons

 Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Mniej

Odciski owada (kopalnej ważki) w wapieniu litograficznym

Zdjęcia

Powiązania

Interpretacje

Gra

Zobacz też


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: