Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania era mezozoiczna — jura górna
- Miejsce znalezienia Brodła, pow. Chrzanów
- Wymiary wysokość: 2 cm, długość: 8,5 cm, szerokość: 8 cm
- Numer inwentarzowy ZNG PAN A-I-2/32
- Muzeum Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN
- Dostępność w magazynie
- Tematy natura, wydobyte z ziemi
- Technika proces fosylizacji
- Materiał skamieniałość, wapień
- Kolekcjoner Stanisław Zaręczny
- Prawa do obiektu Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi skamieniałość , 3D , minerał , natura , 3D plus , domena publiczna
Okaz pochodzi z historycznej kolekcji zebranej w roku 1872 przez Stanisława Zaręcznego. Został oznaczony w roku 1891 przez Józefa Siemiradzkiego jako okaz nowy dla wiedzy (obecnie holotyp), a następnie opisany przez tego autora w publikacji Fauna kopalna warstw oksfordzkich i kimerydzkich w okręgu krakowskim i przyległych częściach Królestwa Polskiego, Część I: Głowonogi, w: Pamiętnik Akademii Umiejętności w Krakowie, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Tom 18, zeszyt I.
Więcej Okaz pochodzi z historycznej kolekcji zebranej w roku 1872 przez Stanisława Zaręcznego. Został oznaczony w roku 1891 przez Józefa Siemiradzkiego jako okaz nowy dla wiedzy (obecnie holotyp), a następnie opisany przez tego autora w publikacji Fauna kopalna warstw oksfordzkich i kimerydzkich w okręgu krakowskim i przyległych częściach Królestwa Polskiego, Część I: Głowonogi, w: Pamiętnik Akademii Umiejętności w Krakowie, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Tom 18, zeszyt I.
Kolekcję amonitów (ich oznaczenia i nazwy) zrewidowano w roku 2007 w pracy Ewy Głowniak i Andrzeja Wierzbowskiego Taxonomical revision of the perisphinctid ammonites of the Upper Jurassic (Plicatilis to Planula Zones) described by Józef Siemiradzki (1891) from the Kraków Upland, Wyd. Volumina Jurassica, vol. V.
Liczne skamieniałości amonitów z rodzaju Perisphinctes są znajdowane w jurajskich skałach wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Opracowanie: Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: