Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania pocz. XX w.
- Miejsce powstania Bronowice Wielkie (obecnie dzielnica Krakowa), woj. małopolskie
- Wymiary długość: ok. 53 cm
- Numer inwentarzowy 41043/mek
- Muzeum Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
- Tematy życie codzienne, stroje
- Technika szycie ręczne, haft ręczny
- Materiał płótno bawełniane
- Prawa do obiektu Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi strój , 2D , strój ludowy , tkanina , techniki zdobnicze , domena publiczna
Koszula kobieca do stroju krakowskiego uszyta z białego płótna bawełnianego, ozdobiona haftem ręcznym białym, dziurkowym i ściegiem atłaskowym. Krój z karczkiem, bez kołnierza. Na środku przodu rozcięcie długości około 27 cm, zapinane pod szyją na guziczek. Rękawy długie, u góry marszczone, w dole zakończone haftowanymi mankietami.
WięcejKoszula kobieca do stroju krakowskiego uszyta z białego płótna bawełnianego, ozdobiona haftem ręcznym białym, dziurkowym i ściegiem atłaskowym. Krój z karczkiem, bez kołnierza. Na środku przodu rozcięcie długości około 27 cm, zapinane pod szyją na guziczek. Rękawy długie, u góry marszczone, w dole zakończone haftowanymi mankietami. Pod pachami kwadratowe wstawki płócienne, tak zwane ćwikle. Przy szyi koszula wykończona jest trójkątnymi zębami wypełnionymi dziurkami dzierganymi. Haft o motywach geometrycznych i roślinnych występuje na karczku, wzdłuż rozcięcia na przodzie i na mankietach. Na przodzie karczku i przy rozcięciu występują między innymi motywy bota (przypominające cyfrę 6) oraz motywy serca wykonane ze szlaków dziurek łączonych.
Opracowanie: Ewa Rossal (Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: