Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2264
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Autor rzeźby, Karol Wójciak zwany „Heródkiem”, żył w latach 1892—1969; uznaje się go za jednego z najoryginalniejszych twórców nieprofesjonalnych. Postać anioła została ukazana w bardzo uproszczonej formie. 

Więcej

Autor rzeźby, Karol Wójciak zwany „Heródkiem”, żył w latach 1892—1969; uznaje się go za jednego z najoryginalniejszych twórców nieprofesjonalnych.
Postać anioła została ukazana w bardzo uproszczonej formie. Głowę i tułów stanowi klocek o okrągłym przekroju, płasko ścięty z obu stron. Skrzydła przymocowane gwoździami do pleców wykonano z kawałków drewna w kształcie trójkątów o niegładzonej powierzchni. Tułów i skrzydła malowane na czerwono z białymi nieregularnymi plamami. Twarz uwydatniona białym owalem, na którym widnieją duże oczy zaznaczone granatową linią i granatowymi punktami źrenic. Czubek nosa został zamarkowany poziomym cięciem, wykrzywione usta są pomalowane na kolor czerwony. Na szczycie głowy znajdują się wielobarwne plamy. Na tułowiu, poniżej twarzy białe plamy układają się w zarys dłoni.

Opracowanie: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Rzeźba „Anioł” Karola Wójciaka

Zdjęcia

Audio

Rzeźba „Anioł” Karola Wójciaka [audiodeskrypcja] Opowiada: Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA
posłuchaj
Rzeźba „Anioł” Karola Wójciaka odc. A Opowiada: Piotr Krasny
posłuchaj
Rzeźba „Anioł” Karola Wójciaka odc. B Opowiada: Piotr Krasny
posłuchaj

Powiązania

Gra

Zobacz też


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: