Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania po 1945
- Miejsce powstania Wielka Brytania (prawdopodobnie)
- Wymiary wysokość: 44,9 mm, szerokość: 35,7 mm
- Numer inwentarzowy MAK/1313/MF
- Muzeum Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie
- Tematy stroje
- Technika lutowanie, wybijanie
- Materiał miedź, alpaka
- Prawa do obiektu Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi militaria , lotnictwo , 2D , domena publiczna , orzeł
Orzeł lotniczy nawiązujący do przeznaczonych dla lotników orłów wz. 36 (oparty na orle wojskowym wz.19, ze stylizowanymi skrzydłami husarskimi). Wytłaczany z blachy alpakowej, zaczep dorobiony wtórnie. Od orłów wz. 36 różni go kilka szczegółów...
WięcejOrzeł lotniczy nawiązuje do przeznaczonych dla lotników orłów wz. 36 (oparty na orle wojskowym wz. 19, ze stylizowanymi skrzydłami husarskimi). Został wytłoczony z blachy alpakowej, zaczep dorobiono wtórnie. Od orłów wz. 36 różni go kilka szczegółów; ugięta szyja, zbyt duża korona, wygląd rozetek na tarczy amazonek. Tło tarczy jest prążkowane (zamiast groszkowanego), jak na orłach haftowanych. Te różnice świadczą o tym, że nie była to produkcja dla wojska, lecz jest to wyrób kombatancki. Wykonano go po 1945 roku, prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii, na potrzeby środowisk emigracyjnych.
Opracowanie: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: