Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2852
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Orzeł lotniczy nawiązujący do przeznaczonych dla lotników orłów wz. 36 (oparty na orle wojskowym wz.19, ze stylizowanymi skrzydłami husarskimi). Wytłaczany z blachy alpakowej, zaczep dorobiony wtórnie. Od orłów wz. 36 różni go kilka szczegółów...

Więcej

Orzeł lotniczy nawiązuje do przeznaczonych dla lotników orłów wz. 36 (oparty na orle wojskowym wz. 19, ze stylizowanymi skrzydłami husarskimi). Został wytłoczony z blachy alpakowej, zaczep dorobiono wtórnie. Od orłów wz. 36 różni go kilka szczegółów; ugięta szyja, zbyt duża korona, wygląd rozetek na tarczy amazonek. Tło tarczy jest prążkowane (zamiast groszkowanego), jak na orłach haftowanych. Te różnice świadczą o tym, że nie była to produkcja dla wojska, lecz jest to wyrób kombatancki. Wykonano go po 1945 roku, prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii, na potrzeby środowisk emigracyjnych.

Opracowanie: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Orzeł czapkowy lotniczy, kombatancki

Zdjęcia

Powiązania

Gra

Zobacz też


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: