Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania 1000–1476 n.e., kultura Chimú
- Miejsce powstania Peru
- Wymiary wysokość: 17,5 cm, długość: 22,4 cm
- Numer inwentarzowy MAK/AS/P.15
- Muzeum Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Tematy wyrzeźbione, wydobyte z ziemi
- Technika lepienie ręczne, wypalanie
- Materiał glina czerwono-brązowa
- Prawa do obiektu Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi naczynie , Władysław Kluger , 3D , zwierzęta , 3D plus , ceramika , dawne kultury , domena publiczna , Peru
Naczynie pochodzi z kolekcji peruwiańskiej Władysława Klugera z 1876 roku i reprezentuje kulturę Chimú. Wykonano je z formy w kształcie głowy lamy. Posiada wysoką i szeroką szyjkę, rozszerzającą się ku górze. Relief głowy zwierzęcia został wykonany bardzo starannie, widoczne są nawet zarysy kości i mięśni twarzy.
WięcejNaczynie pochodzi z kolekcji peruwiańskiej Władysława Klugera z 1876 roku i reprezentuje kulturę Chimú. Wykonano je z formy w kształcie głowy lamy. Posiada wysoką i szeroką szyjkę, rozszerzającą się ku górze. Relief głowy zwierzęcia został wykonany bardzo starannie, widoczne są nawet zarysy kości i mięśni twarzy. Naczynie pokryte było farbą, obecnie prawie niewidoczną. Prawa strona głowy pomalowana była na brązowo z czarnymi plamkami, lewa na ciemny odcień czerwieni. Dodatkowo użyto ciemnej farby do ozdobienia nosa, języka oraz oczu zwierzęcia.
Ostatnie komentarze: