Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania 200 p.n.e.–600 n.e., kultura Moche
- Miejsce powstania Peru
- Wymiary wysokość: 17 cm, długość: 16,7 cm
- Numer inwentarzowy MAK/AS/P.14
- Muzeum Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Tematy wielokulturowość, wyrzeźbione, natura
- Technika rzeźbienie, wypalanie, malowanie
- Materiał glina czerwono-brązowa
- Prawa do obiektu Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi naczynie , Władysław Kluger , 3D , zwierzęta , 3D plus , ceramika , dawne kultury , domena publiczna , Peru
Naczynie pochodzi z kolekcji peruwiańskiej Władysława Klugera z 1876 roku. Posiada bardzo naturalistyczny kształt żaby. W górnej jego czi dodano imadło z wylewem. Cechy anatomiczne zwierzęcia zostały oddane za pomocą reliefu, włącznie z dodanymi nogami oraz uszami.
WięcejNaczynie pochodzi z kolekcji peruwiańskiej Władysława Klugera z 1876 roku. Posiada bardzo naturalistyczny kształt żaby. W górnej jego części dodano imadło z wylewem. Cechy anatomiczne zwierzęcia zostały oddane za pomocą reliefu, włącznie z dodanymi nogami oraz uszami. Ponadto naczynie jest dekorowane za pomocą malunku, do którego użyto czerwonej farby. Ozdobiono w tej sposób oczy, uszy, nos, usta oraz nogi. Całe ciało pokrywają zygzaki.
Opracowanie: Krzysztof Babraj (Muzeum Archeologiczne w Krakowie), Dominika Majchrzak (Instytut Archeologii UW), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: