Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2373
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Obiekt pochodzi z kolekcji peruwiańskiej Władysława Klugera z 1876 roku. Pusta w środku, zoomorficzna figurka, najprawdopodobniej przedstawia lamę. Wykonana została z ceramiki, a następnie pokryta jasną angobą i białą farbą, co najlepiej widoczne jest  na pysku zwierzęcia. 
 

Więcej

Obiekt pochodzi z kolekcji peruwiańskiej Władysława Klugera z 1876 roku. Pusta w środku, zoomorficzna figurka, najprawdopodobniej przedstawia lamę. Wykonana została z ceramiki, a następnie pokryta jasną angobą i białą farbą, co najlepiej widoczne jest  na pysku zwierzęcia. Powierzchnia naczynia jest matowa i gładka. Na krótkiej szyi zwierzęcia spoczywa starannie wymodelowana głowa z otwartym otworem gębowym. Na głowie zachowały się fragmenty uprzęży, przechodzące przez nos na szyję i pod brodą przypuszczalnej lamy. Uprząż wykonano z biało-brązowej liny utkanej z wełny. Wachlarzowato rozchylający się wylew umieszczony został na grzebiecie zwierzęcia. Ciało pomalowano w kółka, wylew natomiast w nieregularne paski.

Opracowanie: Krzysztof Babraj (Muzeum Archeologiczne w Krakowie), Dominika Majchrzak (Instytut Archeologii UW), © wszystkie prawa zastrzeżone 

Mniej

Naczynie zoomorficzne (kultura Chancay)

Zdjęcia


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: