Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 6755
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Prezentowany posąg został znaleziony w 1848 roku w rzece Zbrucz, w pobliżu wsi Liczkowce (obwód tarnopolski, Ukraina). Posąg ma formę czworobocznego słupa zwieńczonego czterotwarzową głową pod wysoką czapką. Przedstawienia wykonane są w układzie trójpiętrowym, z podziałem zaznaczonym listwami plastycznymi.

Więcej

Prezentowany posąg został znaleziony w 1848 roku w rzece Zbrucz, w pobliżu wsi Liczkowce (obwód tarnopolski, Ukraina).
Posąg ma formę czworobocznego słupa zwieńczonego czterotwarzową głową pod wysoką czapką. Przedstawienia wykonane są w układzie trójpiętrowym, z podziałem zaznaczonym listwami plastycznymi. Na trzech dolnych polach widoczny jest klęczący trzytwarzowy mężczyzna (zaznaczone wąsy) z uniesionymi rękami. Czwarte pole jest puste. Na polach środkowych znajdują się cztery stojące postacie, w tym dwie kobiety (zaznaczone piersi). U góry jednego widoczna jest dodatkowo postać miniaturowa. Najbardziej zróżnicowane są pola górne. Na pierwszym boku przedstawiona jest stojąca kobieta dzierżąca róg. Na drugim widać stojącą postać trzymającą bransoletę. Trzeci bok wypełnia prawdopodobnie jeździec (nogi niezaznaczone) z szablą u pasa, pod którym znajduje się przedstawienie konia w ruchu. Na czwartym widnieje kolejna stojąca postać.

Opracowanie: Radosław Liwoch (Muzeum Archeologiczne w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Światowid ze Zbrucza

Zdjęcia

Audio

Światowid ze Zbrucza Opowiada: Piotr Krasny
posłuchaj
Światowid ze Zbrucza [audiodeskrypcja] Opowiada: Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA
posłuchaj

Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: