Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania X w.?
- Miejsce powstania Miodobory
- Miejsce znalezienia rzeka Zbrucz (obwód tarnopolski, Ukraina)
- Wymiary wysokość: 257 cm, szerokość: ścian: 29−32 cm
- Numer inwentarzowy MAK/63
- Muzeum Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Tematy religijność, wyrzeźbione, wydobyte z ziemi
- Technika rzeźbienie
- Materiał wapień
- Prawa do obiektu Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi wykopaliska , religia , obrzędy , archeologia , 3D plus , audiodeskrypcja , wierzenia , domena publiczna
Prezentowany posąg został znaleziony w 1848 roku w rzece Zbrucz, w pobliżu wsi Liczkowce (obwód tarnopolski, Ukraina). Posąg ma formę czworobocznego słupa zwieńczonego czterotwarzową głową pod wysoką czapką. Przedstawienia wykonane są w układzie trójpiętrowym, z podziałem zaznaczonym listwami plastycznymi.
Więcej Prezentowany posąg został znaleziony w 1848 roku w rzece Zbrucz, w pobliżu wsi Liczkowce (obwód tarnopolski, Ukraina).
Posąg ma formę czworobocznego słupa zwieńczonego czterotwarzową głową pod wysoką czapką. Przedstawienia wykonane są w układzie trójpiętrowym, z podziałem zaznaczonym listwami plastycznymi. Na trzech dolnych polach widoczny jest klęczący trzytwarzowy mężczyzna (zaznaczone wąsy) z uniesionymi rękami. Czwarte pole jest puste. Na polach środkowych znajdują się cztery stojące postacie, w tym dwie kobiety (zaznaczone piersi). U góry jednego widoczna jest dodatkowo postać miniaturowa. Najbardziej zróżnicowane są pola górne. Na pierwszym boku przedstawiona jest stojąca kobieta dzierżąca róg. Na drugim widać stojącą postać trzymającą bransoletę. Trzeci bok wypełnia prawdopodobnie jeździec (nogi niezaznaczone) z szablą u pasa, pod którym znajduje się przedstawienie konia w ruchu. Na czwartym widnieje kolejna stojąca postać.
Opracowanie: Radosław Liwoch (Muzeum Archeologiczne w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: