Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2072
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Krzemienny grot oszczepu z wyraźnie wyodrębnionym trzonkiem. Grot wykonano za pomocą obustronnego retuszu. Zabytek jest datowany na wczesną epokę brązu (przełom III i II tysiąclecia p.n.e.). Jego długość wynosi 11,6 cm, największa szerokość — 5 cm, a grubość zaledwie 0,6–0,7 cm. Został wykonany...

Więcej

Krzemienny grot oszczepu z wyraźnie wyodrębnionym trzonkiem. Grot wykonano za pomocą obustronnego retuszu. Zabytek jest datowany na wczesną epokę brązu (przełom III i II tysiąclecia p.n.e.). Jego długość wynosi 11,6 cm, największa szerokość — 5 cm, a grubość zaledwie 0,6–0,7 cm. Został wykonany z tak zwanego krzemienia wołyńskiego, którego najbliższe złoża były eksploatowane ok. 300 km na wschód od Krakowa. Grot oszczepu jest więc importem. Został znaleziony na powierzchni pól w Nowej Hucie-Pleszowie.

Opracowanie: Jacek Górski (Muzeum Archeologiczne w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Grot oszczepu

Zdjęcia

Powiązania

Gra

Zobacz też


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: