Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania 1000–1476 n.e., kultura Chancay
- Miejsce powstania Peru
- Wymiary wysokość: 23 cm, szerokość: 17 cm
- Numer inwentarzowy MAK/AS/ P. 107
- Muzeum Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Tematy wielokulturowość, wyrzeźbione, ciało
- Technika wypalanie, malowanie, wyciskanie w formie
- Materiał glina jasnoczerwona
- Prawa do obiektu Muzeum Archeologiczne w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualne Muzea Małopolski
- Tagi naczynie , Władysław Kluger , 3D , antropomorfizm , 3D plus , ceramika , dawne kultury , domena publiczna , Peru
Naczynie z kolekcji Władysława Klugera pochodzi z Peru, z okresu prekolumbijskiego. Okaz został wykonany z gliny poprzez odciśnięcie w formie. Niektóre elementy modelowano ręcznie (nos, uszy, ręce), następnie naczynie wypalono na jasnoczerwony kolor.
Więcej Naczynie z kolekcji Władysława Klugera pochodzi z Peru, z okresu prekolumbijskiego. Okaz został wykonany z gliny poprzez odciśnięcie w formie. Niektóre elementy modelowano ręcznie (nos, uszy, ręce), następnie naczynie wypalono na jasnoczerwony kolor.
Głowa, pozbawiona szyi, jest szeroka i nieproporcjonalnie duża oraz zwieńczona nakryciem, którego brzeg pokryto polichromią. Szerokie ramiona zdobi naszyjnik oraz ciemnoczerwona i biała ozdoba w formie zygzaka. Postać ma skrzyżowane nogi, a ręce oparte na kolanach. Palce u rąk są krótkie i grube, a nogi – wykonane w reliefie – krótkie, z nieproporcjonalnie długim wykończeniem. Spód naczynia jest płaski, a jego powierzchnia – matowa.
Opracowanie: Krzysztof Babraj (Muzeum Archeologiczne w Krakowie), © wszystkie prawa zastrzeżone
Ostatnie komentarze: