Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 2104
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Gliniane naczynie czerwonofigurowe pochodzące z Kerczu — greckiej kolonii nad Morzem Czarnym. Zostało wykonane w tak zwanym stylu kerczeńskim i jest datowane na IV wiek p.n.e.
Ornament z jajownika zdobi brzeg naczynia i obramowuje przedstawienie figuralne. Na jednej stronie widoczny jest Arimaspos...

Więcej

Gliniane naczynie czerwonofigurowe pochodzące z Kerczu — greckiej kolonii nad Morzem Czarnym. Zostało wykonane w tak zwanym stylu kerczeńskim i jest datowane na IV wiek p.n.e.
Ornament z jajownika zdobi brzeg naczynia i obramowuje przedstawienie figuralne. Na jednej stronie widoczny jest Arimaspos walczący z gryfonem. Wojownik ubrany jest w tunikę i spodnie — anaxyrides. W lewej ręce niesie azjatycką tarczę, a w prawej, uniesionej powyżej głowy, trzyma prawdopodobnie miecz, którym ma uderzyć zwierzę. Pod brzuchem gryfona widoczna jest druga tarcza tego samego typu ozdobiona rozetą utworzoną z kropek. Między nogami wojownika jest wstążeczka. Dalej na prawo ukazany jest rodzaj piedestału na bazie. Ciało gryfona i tarcza wojownika są malowane na biało z retuszami w formie żółtych kresek. Na drugiej stronie widocznych jest dwóch stojących efebów w himationach. Jeden z nich (z prawej) trzyma dużą piłkę.

Opracowanie: Muzeum Archeologiczne w Krakowie, © wszystkie prawa zastrzeżone


 

Mniej

Pelike czerwonofigurowa

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: