Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania XVIII (?)
- Wymiary długość: 145 cm, szerokość: 12 cm
- Numer inwentarzowy Rz A 163
- Muzeum Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- Dostępność Sala Senacka, Gmach Główny ASP w Krakowie
- Technika odlewanie, granulacja, kameryzowanie, złocenie
- Materiał mosiądz, skóra, kamienie półszlachetne
- Data pozyskania zachowane w ASP ze Szkoły Malarstwa Historycznego Jana Matejki
- Prawa do obiektu Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualna Małopolska
- Tagi domena publiczna , strój , 3D plus
Pas skórzany, szeroki, zdobiony elementami metalowymi oraz dużymi owalnymi kamieniami półszlachetnymi (prawdopodobnie agatami), ułożonymi szeregowo w trzech rzędach. Pas zapinany jest na trzy metalowe haczyki. Szerokie, bogato zdobione pasy zapinane na wiele klamer były charakterystyczne dla całego obszaru Karpat oraz Bałkanów.
WięcejPas skórzany, szeroki, zdobiony elementami metalowymi oraz dużymi owalnymi kamieniami półszlachetnymi (prawdopodobnie agatami), ułożonymi szeregowo w trzech rzędach. Pas zapinany jest na trzy metalowe haczyki. Szerokie, bogato zdobione pasy zapinane na wiele klamer były charakterystyczne dla całego obszaru Karpat oraz Bałkanów. Tak bogato zdobione egzemplarze noszone były od święta, na co dzień używano skromniejszych. Szerokie pasy w różnych regionach nosiły odmienne nazwy. Służyły one nie tylko do ozdoby i podtrzymywania spodni. Niekiedy – jak podhalańskie opaski – także do przechowywania pieniędzy i drobiazgów. Przedmiot wykorzystywany był jako rekwizyt w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie.
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Ostatnie komentarze: