Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Autor Stanisław Bieńkiewicz (zm. 1930)
- Czas powstania 1871–1880
- Wymiary wysokość: 133 cm, szerokość: 69,5 cm
- Numer inwentarzowy M 76
- Muzeum Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- Dostępność Gmach Główny ASP w Krakowie
- Tematy namalowane, ciało
- Technika malarstwo olejne
- Materiał płótno
- Data pozyskania 1871–1880, wyróżniona praca studencka
- Prawa do obiektu Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualna Małopolska
- Tagi domena publiczna , Wirtualna Małopolska , ciało , 3D plus
Stanisław Bieńkiewicz (1855–po roku 1930) w latach 1871–1880 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jana Matejki. W latach 1889–1890 razem z Józefem Mehofferem i Stanisławem Wyspiańskim pracował nad polichromią kościoła Mariackiego w Krakowie. Bieńkiewicz malował portrety, pejzaże, sceny historyczne, rodzajowe i religijne.
Więcej Stanisław Bieńkiewicz (1855–po roku 1930) w latach 1871–1880 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jana Matejki. W latach 1889–1890 razem z Józefem Mehofferem i Stanisławem Wyspiańskim pracował nad polichromią kościoła Mariackiego w Krakowie. Bieńkiewicz malował portrety, pejzaże, sceny historyczne, rodzajowe i religijne. Prezentowane studium postaci męskiej przedstawia w półpostaci młodego mężczyznę o obnażonym torsie, oświetlonego mocnym bocznym światłem. Poprawny rysunek anatomii i świetny modelunek światłocieniowy świadczą o doskonałym opanowaniu warsztatu przez Bieńkiewicza.
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Ostatnie komentarze: