Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.
Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.
Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.
- Czas powstania XVII w. (?)
- Miejsce powstania Persja (?)
- Wymiary wysokość: 23,5 cm (z siatką kolczą: 51 cm), średnica: 22 cm
- Numer inwentarzowy Rz A 104
- Muzeum Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- Dostępność Gabinet Rektora, Gmach Główny ASP w Krakowie
- Tematy wojna, stroje
- Technika odlewanie, kucie, cięcie, gięcie, nitowanie, rytowanie, inkrustacja
- Materiał mosiądz, stal
- Data pozyskania zachowane w ASP ze Szkoły Malarstwa Historycznego Jana Matejki
- Prawa do obiektu Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- Prawa do wizerunków cyfrowych domena publiczna
- Digitalizacja RPD MIK, projekt Wirtualna Małopolska
- Tagi domena publiczna , Wirtualna Małopolska , rzemiosło , wojna , 3D plus
Misiurka jest formą hełmu pochodzenia wschodniego. Popularna była m.in. w Persji i Turcji, skąd przyjęta została do Polski. W wiekach XVII i XVIII tego typu hełmy noszone były m.in. przez towarzyszy pancernych. Prezentowana na portalu misiurka prawdopodobnie pochodzi z Persji.
WięcejMisiurka jest formą hełmu pochodzenia wschodniego. Popularna była m.in. w Persji i Turcji, skąd przyjęta została do Polski. W wiekach XVII i XVIII tego typu hełmy noszone były m.in. przez towarzyszy pancernych. Prezentowana na portalu misiurka prawdopodobnie pochodzi z Persji. Składa się z typowego dzwonu w formie płytkiej, żelaznej miski z doczepionym czepcem kolczym, który chronić miał uszy, kark i barki. Dzwon, nazywany też denkiem, wzmocniony jest pasami z mosiężnej blachy i zaopatrzony w ruchomy nosal służący osłonie nosa. Poza tym denko ozdobiono charakterystycznymi dla Persji elementami: graniastym szpikulcem na szczycie hełmu i dwoma tulejami na pióropusze. Przedmiot wykorzystywany był jako rekwizyt w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie.
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.
Ostatnie komentarze: