Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1310
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Cykl prac Volkera Hildebrandta Papieże powstał w wyniku przetwarzania, istniejącego już w obiegu wizualnym, obrazu. W tym przypadku były to trzy fragmenty dokumentacji filmowej: wyboru Karola Wojtyły na papieża, udzielania przez Jana Pawła II komunii Josephowi Ratzingerowi i błogosławieństwa z okna papieskiego apartamentu. Artysta rozkłada filmowe ujęcia na czynniki pierwsze, pokazując dane wydarzenie klatka po klatce.

 

Więcej

Cykl prac Volkera Hildebrandta Papieże powstał w wyniku przetwarzania, istniejącego już w obiegu wizualnym, obrazu. W tym przypadku były to trzy fragmenty dokumentacji filmowej: wyboru Karola Wojtyły na papieża, udzielania przez Jana Pawła II komunii Josephowi Ratzingerowi i błogosławieństwa z okna papieskiego apartamentu. Artysta rozkłada filmowe ujęcia na czynniki pierwsze, pokazując dane wydarzenie klatka po klatce. Ruchomy obraz zostaje przez niego zamrożony. Wrażenie zwielokrotnienia klatek pozwala na prześledzenie znanej sceny i skupienie się na każdej sekundzie wydarzenia, co w zwykłym obrazie filmowym nie jest możliwe. Badanie struktury, sposobów produkcji i funkcjonowania obrazów medialnych jest istotną częścią twórczości Volkera Hildebrandta, w której skupia się on na wizerunkach celebrytów. Powstała już po śmierci papieża praca włącza go w ten kanon postaci XXI wieku, widoków łatwo rozpoznawalnych i odczytywalnych. Równocześnie powstaje obraz obejmujący początek i koniec pontyfikatu papieża.

Volker Hildebrandt (ur. 1953)
Collage, video, instalacja. Interesują go mass media i wpływ, jaki wywierają na sposób odbierania rzeczywistości. Dużą część swojej twórczości poświęcił kulturowej obecności obrazów wywodzących się z filmu, sztuki, sportu czy polityki. Jego fotograficzne collage’e składają się z zestawienia pojedynczych sekwencji z filmów przedstawiających znane postaci. Te przedstawienia, oglądane z daleka, stają się obrazami abstrakcyjnymi.

Opracowanie: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Volker Hildebrandt, cykl „Papieże”: „Pope: comes”, „Pope: goes”, „Papieże”

Zdjęcia

Powiązania

Gra

Zobacz też


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: