Lista wszystkich obiektów. Kliknij na jeden z nich, aby przejść do karty obiektu. Tematy umożliwiają selekcję eksponatów według kategorii pojęciowych. Po prawej stronie możesz zmienić ustawienie widoku listy.

Poniższe zestawienie ukazuje powiązanie między eksponatami w sposób niestandardowy. Punkty oznaczają eksponaty, a łączące je linie to powiązania między nimi według wybranych kategorii.

Wpisz daty krańcowe do okienek, aby wybrać interesujący Cię okres na osi czasu.

Wyświetlenia: 1159
(Głosy: 2)
Średnia ocena to 5.0 gwiazdek z 5.
Wydruk metryczki
Wydruk opisu

Praca należy do grupy rzeźb wykonanych z rajstop wypchanych puchem. Użycie tego materiału, miękkość formy może kojarzyć się z kobiecością. Wysysaczka nie przywodzi jednak na myśl ciała mogącego być uznane ze piękne. To, co widzimy, wydaje się być rozpulchnione, chorobliwie poskręcane. Równocześnie jednak biologiczny kształt umiejscowiony na muszli klozetowej, przypominający ekskrementy, wywołuje wstręt.

Więcej

Praca należy do grupy rzeźb wykonanych z rajstop wypchanych puchem. Użycie tego materiału, miękkość formy, może kojarzyć się z kobietą. Równocześnie jednak biologiczny kształt umiejscowiony na muszli klozetowej, przypominający ekskrementy, wywołuje wstręt Jest to również jedna z wielu prac, do których wykonania artystka wykorzystała toaletę, która nawiązuje do Fontanny Duchampa, pierwszego ready-made z 1917 roku.

Sarah Lucas (ur. 1962)
Rzeźba, instalacja, fotografia. Artystka związana z ruchem Young British Artist. W swych pracach w sposób niekonwencjonalny eksploruje tematykę cielesności i seksualności, wykorzystując żartobliwe skojarzenia wizualne i gry słowne. Do konfrontacji ze stereotypami dotyczącymi płci jako substytutów ciała używa przedmiotów codziennego użytku, ubrań, mebli, jedzenia. Komponując swe prace często nawiązuje do ikonicznych dzieł sztuki.

Opracowanie: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, © wszystkie prawa zastrzeżone

Mniej

Sarah Lucas, „Wysysaczka 2011”

Zdjęcia

Powiązania

Gra


Ostatnie komentarze:

Dodaj komentarz: