Najnowsze wydarzenia

« Back

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na wystawę „Futuronauci”

 

Zapraszamy ponownie do odwiedzenia Muzeum Inżynierii Miejskiej po prawie dwóch miesiącach nieobecności. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku 2 czerwca!

Zachęcamy do obejrzenia multimedialnej wystawy ,,Futuronauci’’ podczas której odwiedzający eksplorują elementy pojazdu kosmicznego i poznają kluczowe zagadnienia współczesnej inżynierii i przyszłość nauki. To doświadczenie ma też za zadanie zachęcić młodych ludzi do refleksji nad własnymi możliwościami i talentami. Stanowiska multimedialne pozwolą zwiedzającym wcielić się w rolę członka załogi statku – zadbać o wyżywienie, przeprowadzić eksperyment związany z ekosystemem, a nawet zdecydować, za pomocą jakiego napędu odbyć galaktyczną podróż. Zwiedzający będą mogli też sprawdzić swoją wiedzę w grze, dotyczącej historii łączności.

Wystawa jest skierowana przede wszystkim do widzów w wieku 7–16 lat, rodzin, opiekunów z dziećmi.

Więcej o wystawie.

Warto również skorzystać z czerwcowej oferty edukacyjnej w Muzeum Inżynierii Miejskiej! Na zajęciach dzieci dowiedzą się m.in. jak powstaje tęcza? Dlaczego widzimy kolory? Czy chodzenie po wodzie jest możliwe?

Szczegóły czerwcowej oferty edukacyjnej.

W związku z obecną sytuacją dla wspólnego bezpieczeństwa Muzeum Inżyierii Miejskiej przygotowało nowy regulamin zwiedzania.

Skrócone zasady zwiedzania.

Pamiętajcie również, że godziny otwarcia muzeum uległy zmianie. Sprawdźcie je koniecznie przed wizytą

Strefa kreatywności oraz drukarnia pozostają niedostępne do odwołania.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Muzeum Inżyierii Miejskiej!

https://twitter.com/MIMKrakow

https://www.instagram.com/muzeuminzynieriimiejskiej/

https://www.facebook.com/muzeuminzynierii/