« Back

Wakacje w muzeum

Wakacje można spędzać nad wodą, w górach, na przydomowym podwórku, albo... w muzeum. Dzięki temu każdego dnia można przenieść się w odległe światy, poznając nowe miejsca, zwyczaje, przestrzenie wyobraźni. Wakacje to czas, w którym muzea starają się jeszcze bardziej inspirować, przygotowując ofertę warsztatów zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest krakowskie Muzeum Etnograficzne, które na co dzień pokazuje jak tradycja łączy się z codziennością nie tylko w formie muzealnej opowieści. Podczas warsztatów będzie można popłynąć z nurtem rzeki, stworzyć najmniejsze kino świata, uczyć się pieśni tradycyjnych u boku Joanny Słowińskiej, czy poznać siłę tańców tradycyjnych na warsztatach oberkowych. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest tu

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza najmłodszych raz w tygodniu do spędzenia czasu na odkrywaniu muzealnych ogrodów i podwórek, proponując gry i zabawy nie tylko uliczne... Do 14 września można także przenieść się do świata filmowych obrazów Stanleya Kubricka i Clare Strand (multimedialnej artystki, której wystawa otwarta w ramach Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie czeka na zwiedzających do 17 sierpnia w Kamienicy Szołayskich). 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa proponuje połączenie muzealnego zwiedzania z jazdą na rowerze, przygotowując specjalne trasy i mapy, które można pobrać na stronie muzeum. Na amatorów dwóch kółek czekają darmowe bilety wstępu i zniżki. Pomyślano też o tych, którym na przeszkodzie mógłby stać brak roweru... Można go wypożyczyć m.in. w specjalnej stacji w Barbakanie. 

To tylko kilka przykładów wakacyjnych warsztatów i propozycji. Na naszej stronie będziemy na bieżąco dzielić się z Wami ciekawymi formami spędzania wolnego czas, pamiętając o tym, że muzeum inspiruje, szczególnie w wakacje!