« Back

„Re:Search” – 12. Miesiąc Fotografii w Krakowie

Trwa już 12. Miesiąc Fotografii w Krakowie (15 maja–15 czerwca 2014 roku). Tegoroczna edycja festiwalu – zatytułowana Re:Search – została poświęcona relacji pomiędzy fotografią a wiedzą.

Prezentowane w ramach wydarzenia wystawy są autorską, niezwykle różnorodną odpowiedzią na pytanie, w jakim stopniu fotografia jest dla nas źródłem wiedzy o otaczającym świecie, na ile staje się elementem poznawania, odkrywania rzeczywistości, a na ile – spotkaniem z artystyczną kreacją nowych światów, udających niekiedy doskonale realność. Wiele spotkań i prezentacji, a także niektórych wystaw jest poświęconych udziale sztuki fotografii w badaniach naukowych i relacjom, jakie się na styku spotkania nauki i fotografii tworzą.

W Programie Głównym MFK2014 zobaczymy 9 wystaw uznanych artystów:

W ramach festiwalu odbywają się też liczne wydarzyszenia towarzyszące: warsztaty, dyskusje, pokazy filmowe i spotkania z autorytetami w dziedzinie fotografii. Po raz dziewiąty zorganizowano też Przegląd Portfolio, podczas którego można uzyskać fachowe rady dotyczące ukierunkowania własnej twórczości. Szczegółowy program 12. Miesiąca Fotografii w Krakowie znajduje się na stronie wydarzenia: http://www.photomonth.com/.