« Back

XVI Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Maj to miesiąc pełen wydarzeń kulturalnych, tak pełen, że trudno dokonać sprawiedliwego wyboru. Noc Muzeów, Miesiąc Fotografii, nowe wystawy...

My jednak, w pierwszym rzędzie, zapraszamy Was subiektywnie na wydarzenie organizowane przez nasz rodzimy Małopolski Instytut Kultury: XVI Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, które w tym roku odbędą się w dwa majowe weekendy: 17-18 i 24-25 maja 2014 roku.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie 100. rocznica wybuchu I wojny światowej i historie miejsc oraz ludzi związanych z tym istniejącym nieco w cieniu II wojny światowej kataklizmem. Wśród dziesięciu obiektów udostępnionych zwiedzającym w trakcie XVI MDDK znajdą się m.in.: Pałac Goetzów-Okocimskich w Brzesku, Pałac Larischa w Krakowie, Dwór Dąbrowskich w Michałowicach, czy Cmentarz wojskowy nr 60 na Przełęczy Małastowskiej.

Ponadto czekają na Państwa spacery, wykłady, warsztaty, miniwystawy, koncerty, plenery, pokazy, a także degustacje miejscowych potraw.

Dodatkową atrakcją będzie, przygotowana już po raz trzeci, publikacja autorstwa Katarzyny Kobylarczyk, dziennikarki i reportażystki, przybliżająca losy tegorocznych bohaterów, postaci i zabytków związanych z historią I wojny światowej w Małopolsce. Książkę będzie można otrzymać bezpłatnie wraz z pamiątkową pieczątką w punktach informacyjnych przy wszystkich obiektach tegorocznych Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. 

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje i program wydarzenia na stronie XVI MDDK.