« Back

Przyjdź, czeka na Ciebie wyjątkowy przewodnik!

Materiały MNK w Krakowie

W czasie ferii wstęp do wszystkich oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie kosztuje tylko 1 zł! Ale to jeszcze nie wszystko... W ramach akcji „W prezencie od Muzeum Narodowego” w cenie biletu jest zawarte wyjątkowe spotkanie z kustoszem-przewodnikiem.

Wspólnie z pracownikami muzeum będzie można poszukać sekretnych treści ukrytych w obrazach, poznać historię pieniądza, czy wziąć udział w badaniu blaknięcia pigmentów, poznając tajniki konserwacji dzieł sztuki. 

Akcja potrwa do 16 lutego, szczegóły dostępne są na stronie Muzeum

Przypominamy także, że Wirtualne Muzeum Małopolski działają dla Was zawsze niezależnie od pory roku 24 godziny na dobę za darmo, zapraszając nie tylko do świata wyjątkowych obiektów z kolekcji małopolskich muzeów, ale też opowieści z nimi związanych.

Jak wygląda antyczne muzeum wyobraźni, pod jaką postacią objawia się duch stołu, jak rozszyfrować zagadki, na których łamali sobie głowę najlepsi kryptolodzy? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w interpretacjach, do których zaprosiliśmy znane postaci ze świata kultury i nauki.

W dziale audio znajdziecie także historie do słuchania, które można zabrać ze sobą do tramwaju, jadąc np. do Muzeum Narodowego. Polecamy i zapraszamy!