« Back

Moje Wirtualne Muzeum

Digitalizacja zbiorów dostępna również dla kolekcjonerów.

Coraz więcej Muzeów dostrzega korzyści płynące z digitalizacji zasobów, otwierając się na zwiedzających w świecie realnym, jak i wirtualnym. Jednak eksponaty to nie tylko muzealne wystawy, to często również własności prywatnych osób, rozmiłowanych w kolekcjonerskiej pasji, które dużą część swego życia poświęcają temu wymagającemu hobby.

Choć dla wielu osób kolekcjonerstwo, to hobby niezbyt kojarzące się z nowoczesnymi technologiami, wystarczy zajrzeć na stronę www.myvimu.com ( Moje Wirtualne Muzeum), aby przekonać się, że owa dziedzina świetnie radzi sobie w obecnych, dynamicznych czasach.

W Moim Wirtualnym Muzeum obok munduru ZOMO, broni Wojska Polskiego z 1938 roku i pojazdów zabytkowych można zobaczyć m.in. papierowe modele sprzętu WP w skali 1:25 czy kolekcje długopisów. Swoje profile mają tam również rzeczywiste placówki muzealne, takie jak Muzeum Warszawskiej Pragi czy efektowne Muzeum Neonów. Kolekcjonerzy znajdą tam miejsce i narzędzia dla rozwoju pasji, a zwiedzający poszerzą swoją wiedzę o ciekawostki związane z historią i kolekcjonerstwem.

Opracowanie: Moje Wirtualne Muzeum